PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Nawigacja

Odc. 12. Aktywacja zamku

Staremu czasami odbija. Szuka wtedy czegoś, w czym mógłby się wykazać. Przeprosił się z fauną i florą, czasami nawet się odzywa z lasu, ale najbardziej go zainteresowały zamki. Pracowicie wyszukuje informacji o zamkach, warowniach, pałacach i innych starych ruderach. Potem planuje, ogłasza na forum aktywacje kolejnego miejsca z takim nabożeństwem, jakby zamierzał odpalić stację na księżycu albo co najmniej na międzynarodowej stacji kosmicznej (jest, ale to nie jego, więc się nie liczy). Potem jedzie i nadaje.

Na miejscu zdarzają się ciekawe przypadki. Gdy przyjechał do ruin pewnego zamku, najpierw przywitało go dwóch żuli, którzy właśnie obalali winko. Chcieli mu pomóc, ale gdy nie chciał się dołożyć do flaszki, to jeden z tych chlorków poszedł zawianym krokiem do pobliskiej wsi. Trochę czasu minęło, zanim doszedł. Ekspedycja się jednak udała. Żulik wrócił z kilkoma włościanami, którzy przyszli z kijami i najwyraźniej zamierzali wytłumaczyć ojcu odczuwalnie, że wieszanie anten nie wpływa dobrze na mleczność ich krów i niośność kur niosek. Albo odwrotnie. Stary stawiał się, zadzwonił po policję. Miejscowy policjant przyjechał, najpierw wlepił mu mandat za złe parkowanie, a potem poprosił o dokumenty. Pech chciał, że pozwolenie radiowe starego się skończyło tydzień temu. Afera była naprawdę niezła. Odholowali samochód, wlepili kolejny mandat i skierowali wniosek o nadawanie bez pozwolenia radiowego. Jakoś się wykaraskał, ale przymusowy urlop miał i trochę nieprzyjemności także. Na pewien czas aktywowanie zamków się skończyło. Śmiałem się z niego, że powinien zacząć nadawać z parkingu pod Biedronką albo Lidlem. Odpowiedział - niezły pomysł, na to nikt nie wpadł! On to wziął poważnie...

Marcin Marciniak SP5XMI

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.