PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Nawigacja

Odc. 21. Rozejm telegraficzny

Nauczka z Koreą Płn oraz kółeczko komputerowej telegrafii odcisnęły piętno na tym, co mój tata myśli na temat technologii komputerowych. Zaczęło do niego docierać, że to się do czegoś może przydać. Nadal jednak miewał wątpliwości. Rozwiały się, gdy tuż przed rozpoczęciem zawodów (w których startował wyłącznie w kategorii telegrafisty) zepsuł mu się jego jedyny, ukochany, niezastąpiony i wyślizgany całkiem klucz. Pękła sprężynka i nie było z czego dorobić nowej, a nie da się tego zastąpić gumką, bo nacisk nie ten i wygoda pracy taka sobie. Nie było czasu, by coś wykombinować, mój nieużywany od dawna klucz sztorcowy raczej nie wchodził w rachubę.

Przypomniał sobie o moim nadawaniu i spytał się, czy u niego też tak można i czy ten program poradzi sobie z nadawaniem odpowiednio szybko. Odpowiedziałem, że jeśli tylko da radę szybko wpisywać, to jak najbardziej. Przyniosłem modem, podłączyliśmy. Chociaż pisanie szło mu tak sobie, wkręcił się i zaczął działać. Ustawiłem mu makra wywołań, odpowiedzi, nauczyłem posługiwania się tym programem, by było wygodniej i tak zrobił całe zawody. Nadal miał jednak wątpliwości, więc spytał się kolegi, czy jego praca na kluczu jest właściwa. Złośliwiec odpowiedział mu – NARESZCIE MASZ DOBRE PRZERWY...

Marcin Marciniak SP5XMI

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.