PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Nawigacja

Odc. 28. Klucznik górą

Mojego kumpla Michała zawsze gdzieś ciągnęło. Gdy ja łaziłem po lesie, on żeglował niedaleko Bornholmu. Gdy ja chodziłem po górach, on zwiedzał południe Europy. Dopiero niedawno się zainteresował krótkofalarstwem, wciągnęło go. Jest teraz w RPA i jeździ swoją ciężarówką. Nauczył się CW, zdał egzamin, załatwił wszystkie formalności i nadaje. Umawiałem się z nim na skedy, ale nie zawsze się udawało. Gdy ojciec przysłuchiwał się naszym łącznościom na fonii, gdy ledwo coś było słychać, bo warunki takie sobie, popatrzył na mnie z góry i powiedział – a trzeba było się tej telegrafii nauczyć porządnie! No cóż, może i trzeba było...

Jak to mówię, do telegrafii miałem stosunek lekko obojętny i odrobinę przerywany. Zakończyliśmy mordęgę, nie łączność, ale ojciec go niezwłocznie wywołał ponownie i przeszli na CW. Nie dość, że było słychać i stukali długo, to jeszcze się okazało, że mają wspólnych znajomych, jakieś wspomnienia z polskiej dzielnicy w Chicago, coś w Kapsztadzie, a w ogóle z Michałem mojemu ojcu się dobrze nawija. Niestety odtąd już ciężko mi się dopchać do mikrofonu, by pogadać, bo ojciec okupuje klucz. Normalnie stary mnie zakasował!

Cholera... to może jednak znowu poćwiczyć? Tylko skąd wezmę tyle czasu?

Marcin Marciniak SP5XMI

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.