PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Nawigacja

Odc. 7. Wszystkiemu winni Żydzi i CBści

Kiedyś bawiłem się w CB radio, gdy nie było innej alternatywy, ale dość prędko dotarło do mnie, że skoro jest to pasmo obywatelskie, to ono będzie takie, jacy są obywatele. Zatem CB zostało tylko w samochodzie i tam się sprawdza świetnie, by nie zostać upolowanym na suszarkę. Ojciec tak nienawidzi CB radia, że ile razy jedzie ze mną to każde wyłączyć "to gówno, które psuje pasmo radiowe" i przynosi wszystkie plagi egipskie na ziemię. Każe również zdjąć antenę i tak dalej.
Pewnego dnia, po kolejnym spotkaniu z drogówką mama namawiała go, by założył sobie CB, by nie płacić mandatów. Ofuknął ją. Następnego dnia jechał z mamą i w tym samym miejscu ten sam gliniarz go wysuszył. Zatrzymał, poznał, powiedział: znowu 200 złotych, a radyjko by już było. Ojciec się zaczerwienił i mu nawrzucał, że CB to badziewie, syf, a te pacany z alfa tango to piraci radiowi i w ogóle. Policjant podwyższył mandat do pięciu stów i spytał się skąd taka nienawiść. Ojciec – bo ja jestem krótkofalowcem, a nie jakimś tfu sibistą. Policjant na to – a ile krajów ma pan potwierdzone, bo ja ponad dwieście właśnie w alfa tango. Ojciec zachował się, jakby mu ktoś petardę do d... wsadził – zbierał się, aż wybuchnął z przekleństwami. Epilog sprawy odbył się tydzień później. Kolegium przysr... mu dodatkowe tysiąc złotych mandatu i jakieś prace społeczne.

Stary nadal twierdzi, że wszystkiemu są winni CBści, jak w tym starym żydowskim dowcipie o Żydach i cyklistach...

Marcin Marciniak SP5XMI

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.