PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Nawigacja

odc. 81. Uwaga na przełączniki

Zazwyczaj miewam sporo roboty pod koniec tygodnia, ale tym razem akurat miałem spokój i postanowiłem wziąć Rodziców i pojechać z nimi w Góry Świętokrzyskie. Blisko, fajnie i w ogóle ciekawie. Pogoda miała być całkiem niezła, zarezerwowałem dwa pokoje na prywatnej kwaterze i pojechaliśmy. Po drodze miałem włączone CB Radio i słychać było coraz więcej deiksów, które „przesiewały”. Wielu CB-stów narzeka na makaroniarzy, ale dla amatorów jest to znak, że na paśmie 10m też będzie coś słychać. Pstryk, pstryk, pstryk i słuchamy, a tutaj:
- Kilo 9 … calling CQ.
Znajomy z czasów emigracyjnych! Ojciec wziął natychmiast mikrofon i odpowiada:
- kej najn.... this is Sierra Papa five.... mobile.
Jerry usłyszał, odpowiedział, obaj kumple się przywitali. Gadają sobie, gadają, a ja jadę powoli, bo nie wiem, czy gdzieś jednak nie stoją misiaki z suszarką. Mimo świetnej propagacji i dobrego sygnału Jerry uważa, że ojca jakoś dziwnie słychać. A przecież wie o tym, że cała łączność odbywa się z samochodu.
- Z samochodu i masz tylko 10W? Gratulacje! Zawsze mówiłem, że jesteś czarodziejem antenowym. Masz jednak jakiś dziwny ten sygnał.
Że co? Chyba nadajnik działa dobrze, moc wychodzi, strzałka wchodzi poprawnie na początek czerwonego pola. Wtem nagle – olśnienie.
Cały czas było włączone echo i roger beep.
Ale wpadka!

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.