PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Nawigacja

Odc. 9. Wróg numer jeden

Jak każdy wojownik, stary ma swojego wroga. Jest nim Polski Związek Krótkofalowców, który według niego jest siedzibą wszelkiego zła. Powoduje wiatry, które zniszczyły mu jego ukochanego kłoda, przyczynia się do ubeckich donosów robionych przez sąsiedztwo, finansuje jakieś nadajniki, które robią selektywny QRM (cokolwiek to według niego znaczy), by nie mógł niczego odebrać, psuje propagację, zżera sygnał odległych stacji i w ogóle produkuje rzeczy straszne. Raz poszedł na zebranie i tam osobiście chciał coś nawrzucać. Wrócił poszarpany nieco, po spotkaniu ze zbrojnym ramieniem PZK w postaci mojego kumpla, który go prawie wyniósł, gdy stary dał w papę jednemu z ludzi. Nie wiem, o co poszło, ale jak znam starego, to nagadał im od komuchów.

Od tego incydentu nienawiść jeszcze przybrała na sile. Gdy dawno temu zapisałem się do PZK i dostałem znak nasłuchowy, dwa tygodnie się do mnie nie odzywał, bo jak to możliwe, że zapisałem się do tej wylęgarni i przechowalni komuchów i ubeków, i innych podobnych żmij. O tym, że sam jest członkiem PZK, by mieć obsługę kart przez biuro, to jakoś zapomniał, ale na mnie wsiadał. Postanowiłem, że nie odpuszczę. Pewnego dnia poszedłem do ówczesnej Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej, z mety zdałem egzamin i potem dostałem licencję. Cieszył się jak dziecko, był dumny z własnego syna. Gdy powiedziałem, że jadę do biura, to prawie wyrzucił mnie na kopach. Bo jak to, syn takiego nadawcy, znanego na całym paśmie 80m na fonii i telegrafii, nieskażony komunizmem, sam licencjonowany krótkofalowiec, ma się kumplować z jakimiś żmijami? Do dziś nie mogę tego zrozumieć, bo żadnej żmii w klubie w życiu nie widziałem, jedynie fajnych ludzi. Może się gdzieś chowa, a ja o tym nie wiem?

Marcin Marciniak SP5XMI

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.