PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Radio Reaktywacja w Łodzi

Radio Reaktywacja

W dniu 5 lutego br. do Szkoły Podstawowej Nr 149 mieszczącej się przy ul. Tatrzańskiej 69A w Łodzi, zawita zespół Radio Reaktywacji. Jest to inicjatywa Pani Dyrektor Szkoły Marzeny Kępniak i Prezesa PZK Jurka SP7CBG z jednej strony i Kolegów z Radio Reaktywacji z Pawłem Włodarczykiem SQ5STS na czele, z drugiej. Spotkanie z młodzieżą i nauczycielami rozpocznie się o godz. 10:00, a prace przygotowawcze Koledzy z Radio Reaktywacji planują rozpocząć ok. godz. 8:00 rano na terenie Szkoły.

Jak Koledzy sami piszą o sobie – "Program Radio Reaktywacja, to program edukacyjny propagujący kulturę techniczną i krótkofalarstwo wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Reaktywacja jest służbą środowiska radioamatorów mającą na celu przekazanie młodszym pokoleniom swojej pasji i fascynacji radiotechniką. Reaktywacja jest ogólnopolskim darmowym programem lekcyjnym skierowanym do szkół podstawowych i gimnazjów. Reaktywacja w założeniu ma być również ruchem aktywizującym środowisko krótkofalowców w Polsce do działania na rzecz współpracy z nowymi pokoleniami. Program reaktywacja obejmuje zawody krótkofalarskie mające na celu docenić, nagrodzić i rozreklamować anonimową pracę Naszych kolegów na rzecz naszego środowiska."

Z dużą uwagą będziemy przyglądali się pierwszemu w Łodzi spotkaniu z młodzieżą szkolną w ramach tej akcji. Jeżeli wywoła ona zainteresowanie, to uważam, że powinniśmy kontynuować ją dalej, ale już we własnym zakresie. Uważam, że nasze łódzkie środowisko powinno włączyć się do tej akcji. Zainteresowanie młodzieży działaniami związanymi z krótkofalarstwem, a realizowane na poziomie nauki poprzez zabawę już na poziomie szkoły podstawowej, może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wymierne skutki.

Chętnych do ewentualnej pomocy przy "rozkładaniu" się ekipy Radio Reaktywacji oraz zainteresowanych wykładem i zdobyciem doświadczenia, aby w późniejszym czasie kontynuować ich działalność we własnym zakresie, prosimy o wcześniejszy kontakt z Jurkiem SP7CBG lub Zbyszkiem SP7MTU.

Jednocześnie dziękuję Koledze Bogdanowi SQ7OVX za dostarczone i przeznaczone na upominki, dwie suszarki do włosów. Na pewno przydadzą się młodzieży tej Szkoły, albowiem jako jedna z nielicznych, Szkoła posiada basen.

Jurek SP7CBG

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.