PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Klub SP6PWS zaprasza!

Informacje krajowe

Niespełna rok temu pojawił się na pasmach Klub Krótkofalowców DOT PZK SP6PWS, którego siedziba mieści się na wrocławskim Wojnowie. W ciągu tego roku odbyło się kilkadziesiąt spotkań klubowych, urządzono pomieszczenie klubowe, postawiono maszty oraz anteny (m.in. GP-7 otrzymaną w konkursie zorganizowanym przez "Świat Radio"). Specjalizacją klubu jest udział w zawodach - szczególnie w kategoriach fonicznych oraz emisjach cyfrowych. W ostatnim "EPC RU DX Contest" klub SP6PWS zajął pierwsze miejsce w kategorii MOAB, nawiązując 438 łączności emisją BPSK63. Serdecznie gratulujemy Kolegom i... prosimy o więcej!

Od wczoraj na 12-metrowej kratownicy zawisła kierunkowa antena typu Yagi, skonstruowana przez członków klubu, która przechodzi chrzest bojowy w zawodach CQ WW Contest PHONE. W zawodach międzynarodowych klub będzie używał znaku HF6K, który właśnie otrzymał. Zapraszamy wszystkich chętnych do SP6PWS - każdy krótkofalowiec albo kandydat na krótkofalowca, który chce pracować dla dobra Klubu, uczestniczyć w zawodach, pracować z młodzieżą pobliskich szkół - jest zawsze mile widziany!

Atrakcji na pewno nie zabraknie: pod okiem uprawnionych operatorów można korzystać z radiostacji FT-950, ufundowanej przez społeczność dolnośląskich krótkofalowców, a ostatnio wyposażonej w dodatkowe urządzenia do automatycznej pracy fonią. Członkowie klubu stawiają na nowoczesne emisje cyfrowe, gdzie technika komputerowa jest niezbędna. Na pewno jest to bardzo atrakcyjna oferta - szczególnie dla ludzi młodych, którzy w większości stanowią zespół klubu SP6PWS.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.