PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Dyplom Korona Kocich Gór

Zawody & Dyplomy

Dyplom Korona Kocich Gór wydawany jest przez grupę krótkofalowców skupionych wokół Radiowych Wzgórz Trzebnickich, a pomysłodawcą i Award Managerem jest Kol. Romek SQ6ODK. Celem dyplomu jest popularyzacja Wzgórz Trzebnickich, ich walorów przyrodniczych, historii i tradycji, popularyzacja turystyki pieszej, rowerowej, samochodowej oraz zainteresowanie krótkofalarstwem i łącznościami radiowymi ogółu turystów.

Wzgórza Trzebnickie (Kocie Góry - hist. Katzengebirge) to pas spiętrzonych wzniesień morenowych zlodowacenia środkowopolskiego, ciągnący się na przestrzeni około 60 km, w odległości od ok. 20 km na północ od Wrocławia. Obejmują obszar rozciągający się na linii Wińsko-Strupina-Osolin-Osola-Oborniki Śląskie-Trzebnica-Skarszyn-Dobroszyce-Twardogóra. Główny wał Wzgórz Trzebnickich zaznacza się wyraźnie w krajobrazie regionu i jest otoczony obszarami nizinnymi - od południa pradoliną Odry, zaś od północy pradoliną Baryczy.

Zapraszamy do łączności, jak również samodzielnych wypraw w Kocie Góry oraz zdobywania dyplomu Korona Kocich Gór.

info: OT01

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.