PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Zmiana daty czerwcowego Amateur Radio Kids Day

Informacje krajowe

Letnia edycja Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży będzie miała miejsce w sobotę 21 czerwca 2014 r., a nie jak poprzednio podawaliśmy tydzień wcześniej. Zmiana jest spowodowana decyzją ARRL, który jest głównym inicjatorem Kids Day na świecie. Dostosowanie się do nowej daty jest dla nas w Polsce podwójnie korzystne. Po pierwsze - korelacja obchodów radiowego dnia dla dzieci z innymi państwami, pozwoli naszym młodym operatorom znaleźć rozmówców w swoim wieku również daleko poza granicami kraju. Po drugie - termin bliższy końcowi roku szkolnego, to spokojniejszy czas dla młodych ludzi, mniej zaangażowanych w obowiązki szkolne i co za tym idzie większa frekwencja przy naszych radiostacjach.

Życzę młodym adeptom krótkofalarstwa którzy być może po raz pierwszy w życiu zasiądą przy mikrofonie, wielu radości i satysfakcji przy poznawaniu nowego, fascynującego hobby. Dziękuję wszystkim klubom które aktywnie uczestniczyły w poprzednich edycjach Kids Day. Kolejne zachęcam do jak najszerszego udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu. Przypominam również, że w świetle aktualnych przepisów obowiązujących w Polsce tylko ten typ radiostacji amatorskich umożliwia legalne nadawanie dzieciom i osobom nie mającym indywidualnych pozwoleń radiowych, jako szkolącym się na radiostacji klubowej pod nadzorem operatorów odpowiedzialnych.

Jarek SP3AYA

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.