PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Krótkofalowcy w Humanitarium i Muzeum Poczty we Wrocławiu

Informacje krajowe

10 maja 2014 r. dolnośląscy krótkofalowcy byli obecni we wrocławskim Muzeum Poczty i Telekomunikacji, gdzie prezentowali amatorską radiokomunikację dzieciom i młodzieży w ramach warsztatów szkolnych z techniki. Oprócz prostych eksperymentów (telefon ze sznurka i metalowych pudełek, sygnalizacja telegraficzna) młodzi uczestnicy zajęć nawiązywali swoje pierwsze łączności radiowe. Korespondentami byli zarówno wrocławscy krótkofalowcy, jak również uczestnicy Pikniku Naukowego we wrocławskim Humanitarium, gdzie równolegle odbywały się kolejne zajęcia z cyklu Krótkofalowcy w Humanitarium. Tym razem wykorzystaliśmy formułę prezentacji, którą przygotował Kol. Konrad SQ6GIT oraz interaktywnych pokazów łączności krótkofalarskich, gdzie każdy z chętnych uczestników - zarówno dzieci, młodzieży i dorosłych - mógł spróbować swych sił w krótkofalarskim hobby.

W pokazach aktywnie uczestniczyło ponad 50 osób, z których kilkanaście odważyło się przeprowadzić swoje pierwsze łączności pod okiem operatorów stacji klubowych SP6PWS, SP6PSR i SP6PWR.

Dziękujemy wszystkim Kolegom, którzy przyczynili się do tak sprawnego przeprowadzenia zajęć i pokazów. Szczególne wyrazy uznania za przygotowanie sprzętu i odwagę w prowadzeniu wykładów kierujemy do: Grzegorza SQ6RKP, Konrada SQ6GIT, Marcina SQ6JNY, Michała SQ6MIK, Roberta SP6ICO, Piotra SQ6VY i Grzegorza SQ6KOJ - to tylko niektórzy organizatorzy sobotnich zajęć w Humanitarium i Muzeum Poczty we Wrocławiu.

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne zajęcia w Humanitarium - już 14 czerwca (sobota), tym razem w formule interaktywnych warsztatów z fizyki, geografii i krótkofalarstwa!
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.