PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

SQ6GIT & SQ6PLA Podróż rowerowa Wrocław-Bałtyk-Wrocław

Wyprawy w teren

W dniach 2-15 sierpnia razem z XYL (SQ6PLA) objuczamy nasze mustangi i jedziemy w podróż nad Bałtyk. W pierwszym rzucie kierunek Świnoujście lub okolice. Potem improwizacja (opcja 1 - Bornholm na parę dni i z powrotem do Wrocławia; opcja 2 - wybrzeżem w stronę Zatoki Gdańskiej a potem z powrotem na Wrocław).
Będziemy jechać około 100km dziennie (+/-20). Będziemy spać pod namiotem (kempingi/pola namiotowe, ew. u ludzi) lub w PTSM, itp. Chętnie przyjmiemy jakiekolwiek porady dot. trasy, którędy warto jechać i co ew. zobaczyć w kierunku Wrocław-Świnoujście. Z reguły nie planujemy dokładnie trasy, a orientacyjnie punkt startu i punkt końcowy, każda trasa dzienna się klaruje dzień przed wyjazdem, zależnie od tego, gdzie wylądowaliśmy, jaka jest pogoda, itp.
Mamy bloga, ale nie wiem czy warto publikować info, bo nie bierzemy laptopa/tableta, więc pisanie raczej będzie na papierze i do przeklepania po powrocie.

Krótkofalarsko:
Zabieramy QRP FT-817 z jakimś powerbankiem, do tego GP Kristik (SP5VR) + druty: End-Feda i Inverted V. Na VHF będę miał tylko ręczniaka z kocim ogonem, ale nie wykluczone, że odezwiemy się na przemienniku lokalnym w miarę możliwości. Będziemy starać się być aktywni wieczorami na KF, jeśli pozwolą warunki lokalne i ogólnie sytuacja. Rozważam wydruk kart QSL z tej podróży, z wybranym zdjęciem ze szlaku.
Wszystko powyższe to założenia i plan, ale na rowerowej wyprawie rzeczywistość czasem weryfikuje założenia po swojemu, zatem trzymajcie za nas kciuki!

Konrad SQ6GIT
sq6git.blogspot.com