PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Konferencja w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji

Informacje krajowe

27 sierpnia 2014 w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona uwagom zgłoszonym w ramach konsultacji społecznych do projektu rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej. W konferencji uzgodnieniowej wzięli udział przedstawiciele środowiska krótkofalowców (7 osób reprezentujących PZK, ZHP, OPOR), Stowarzyszenia Elektryków Polskich (1 osoba), Urzędu Komunikacji Elektronicznej (5 osób) oraz MAiC (4 osoby), który konferencję zwołał.

W czasie konferencji uzgodnieniowej omówiono wszystkie uwagi zgłaszane przez podmioty społeczne i osoby prywatne. Znaczna część uwag i propozycji została przez MAiC odrzucona, jako bezzasadna. Kilkanaście uwag i propozycji zostało uznanych za zasadne i wprowadzone do ostatecznej wersji projektu, w tym najważniejsze: unormowanie pracy terenowej oraz szkolenie osób na stacjach tzw. klubowych.

Konferencja była kolejnym etapem prac legislacyjnych nad rozporządzeniem. Pierwszy projekt rozporządzenia ukazał się w marcu 2013 r., a jego druga wersja w kwietniu 2014 r. W obu turach konsultacji uczestniczyliśmy, zgłaszając uwagi jako środowisko wrocławskich klubów krótkofalowców oraz wyrażając opinie jako eksperci Stowarzyszenia Elektryków Polskich (Kol. Witold Marchewka SP6WM i Kol. Waldemar Sznajder 3Z6AEF). Prace nad rozporządzeniem muszą się zakończyć w tym roku, ponieważ w styczniu 2015 upływa dwuletni termin od zmiany ustawy Prawo Telekomunikacyjne, które delegowało MAiC między innymi do zmiany rozporządzenia o pozwoleniach radiowych dla krótkofalowców.

Info: OT01 - 3Z6AEF

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.