PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Spotkanie w Woli Okrzejskiej - 21 czerwca 2015

Spotkanie w Woli Okrzejskiej - 21 czerwca 2015

Tegoroczne spotkanie zgromadziło około 50 osób. Byli to uczestnicy zwodów QV oraz członkowie ich rodzin, nie tylko z Województwa Lubelskiego i chociaż frekwencja była trochę mniejsza niż w latach ubiegłych - prawdopodobnie dlatego, że w tym samym dniu odbywały się zawody 50 MHz IARU Region 1 Contest i część kolegów w nich startowała - to nikt z przybyłych nie mógł być zawiedziony. Głównym punktem spotkania było omówienie i podsumowanie tegorocznych zawodów oraz wręczenie pucharów i nagród. Ta część spotkania odbyła się w Muzeum Henryka Sienkiewicza. Spotkanie rozpoczął i przywitał zebranych Dyrektor Muzeum Pan Maciej Cybulski, po czym pałeczkę przejął kol. Krzysztof SP5KP - pomysłodawca zawodów i ich główny organizator oraz prezes Lubelskiego OT kol. Jurek SP8HPW.

W tegorocznych zwodach udział wzięło 212 stacji, co jest aktualnym rekordem w zawodach krajowych. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
A - Stacje indywidualne pracujące emisją CW SP7IVO
B - Stacje indywidualne pracujące emisją SSB SQ4G
C - Stacje indywidualne pracujące emisjami CW+SSB SP9A
D - Stacje klubowe pracujące emisją CW SP4KCF
E - Stacje klubowe pracujące emisją SSB SP4KHM
F - Stacje klubowe pracujące emisją CW+SSB SP3KWA
G - Stacje indywidualne i klubowe z w. lubelskiego pracujące emisją CW SN8T
H - Stacje indywidualne i klubowe z w. lubelskiego pracujące emisją SSB SP8H
J - Stacje indywidualne QRP pracujące emisją CW SP2AEK
K - Stacje indywidualne QRP pracujące emisją SSB SP7VTQ
L - Stacje indywidualne QRP pracujące emisjami CW+SSB SQ2DYF
Dwie stacje organizatora SN0HS i SP5KP nie były klasyfikowane.

Puchary i dyplomy dla zwycięzców obecnych na spotkaniu wręczali oprócz Jurka SP8HPW również sponsorzy, oraz gospodarz tego terenu i sponsor Wójt Gminy Krzywda Pan Jerzy Kędra. W kolejnej części spotkania, wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez sponsorów. Były to m.in. anteny i baluny ufundowane przez Leszka SP1BKS, krótkofalarskie mapy świata, myszki komputerowe, pamięci przenośne, pedał PTT, słowniki i wiele, wiele innych. Na zakończenie części oficjalnej spotkania, wśród wszystkich obecnych, rozlosowano upominki ufundowane przez Dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza. Nagrody losowała kol. Kasia SP8-20-131, córka Mariusza SP8P, która na początku spotkania, z rąk Prezesa OT20 Jurka SP8HPW otrzymała swoją pierwszą licencję nasłuchową. Po oficjalnej części spotkania wszyscy uczestnicy przenieśli się do parku aby po pamiątkowym zdjęciu spotkać się przy ognisku oraz kiełbaskach i bigosie. Nawet trochę kapryśna pogoda - podczas biesiadowania zaczął padać ulewny deszcz - nikogo nie wystraszyła.

Fotogalerię ze spotkania można obejrzeć tutaj.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.