PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Klub SP6PYP w rejsie po Odrze

Klub SP6PYP w rejsie po Odrze

Szkolny Klub Krótkofalowców SP6PYP w Bystrzycy aktywnie działa również w czasie wakacji. Poza typową działalnością krótkofalarską (montaż nowych anten i masztów antenowych na dachu szkoły, udział w zawodach IARU i MPARKI) organizuje również wycieczki piesze i rowerowe, w których uczestniczą nie tylko klubowicze, ale także dzieci i młodzież spoza Klubu. Dzięki temu działalność klubu SP6PYP jest zauważana i doceniana w lokalnym środowisku.

Jedną z wycieczek zorganizowanych w ramach działalności klubowej był rejs statkiem po Odrze. Ekipa klubowa popłynęła ze Ścinawy Polskiej (Oława) do Brzegu i z powrotem. Rejs trwał prawie 5 godzin, a dodatkową atrakcją było przepłynięcie przez śluzę w Lipkach. Na dachu kabiny statku zamontowano anteny Inverted-V rozwieszone na masztach z wędek, oraz agregat prądotwórczy dostarczający zasilanie do klubowej radiostacji. W czasie rejsu przepływa się przez trzy obszary SP-FF, co było dobrą okazją do ich aktywacji. Nawiązano prawie 200 łączności w paśmie 7 MHz z prawie całą Europą, mimo dość dokuczliwych zakłóceń pochodzących od silnika statku.

W rejsie brali również udział uczestnicy nie związani z krótkofalarstwem, dla których Tomasz SP6T zorganizował krótką prelekcję na temat naszego hobby, zyskując grono zaciekawionych słuchaczy, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
Klubowicze SP6PYP zapowiedzieli powtórzenie rejsu we wrześniu i już teraz zapraszają wszystkich - na statku mieści się do 30 osób. O terminie ewentualnej wycieczki będziemy wcześniej informować.

info/foto: 3Z6AEF

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.