PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Z życia klubu SP7PTK

Z życia klubu SP7PTK

Nasz klub po raz czwarty brał udział zawodach Field Day tura SSB . Odbywają się one w każdy pierwszy pełny weekend września. Rozstawiamy namiot, rozwieszamy anteny pomiędzy drzewami i odpalamy agregat. W tym roku wykonaliśmy 419 łączności z 31 krajami.

W ostatni tydzień wakacji ,w sobotę, odbył się też w Pabianicach na Lewitynie 1 Piknik Rodzinny pod patronatem Prezydenta Pabianic. Udział w spotkaniu wzięło ponad 150 osób, radioamatorów z Pabianic, Łodzi, ale też z Warszawy, Łowicza i Wrocławia. Były konkursy z nagrodami dla najmłodszych i loteria fantowa. Impreza zorganizowana przez pabianickie środowisko krótkofalowców wraz ze Stowarzyszeniem Krótkofalowców Regionu Łódzkiego.

Od wakacji 2015 pracujemy również pod znakiem SP7ZHP. Można nas było usłyszeć również z Mrzeżyna, z obozu Hufca ZHP Pabianice. Nad morzem pracowaliśmy na KF na nisko zawieszonej antenie na 80 i 40m – sprawdzaliśmy jej przydatność do łączności krótkiego zasięgu na KF. Działa. Zabraliśmy też nadajnik ARDF na 80m i dwa odbiorniki. Zorganizowaliśmy zajęcia dla początkujących z radioorientacji.

Cały miesiąc sierpień był poświęcony na pracę pod okolicznościowym znakiem HF0MK. Wraz z klubem ze Zduńskiej Woli braliśmy udział w wydawaniu dyplomu poświęconego propagowaniu życia i działalności św. Maksymiliana Kolbe w świecie krótkofalarskim kojarzonego ze znakiem SP3RN. Wykonaliśmy 1322 łączności z 76 krajami na świecie, również pracowaliśmy z terenu Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach.

W ramach Harcerskiego Startu 2015 w Małeczu - 20 września, przeprowadzimy zawody - ćwiczenia łączności kryzysowej. Za zadanie drużyn będzie przekazać poprawnie specjalny kod i przeprowadzić łączność z innymi uczestnikami. Będą to symulacje ćwiczeń łączności kryzysowej w wersji dla młodzieży.

Budujemy nowy przemiennik SR7PA. Będzie to urządzenie uruchamiane subtonem 77Hz, bardzo prosimy już przygotować swoje TRX-y , sterowane via GSM, na dwóch Motorolach 340. Duplexer i antena pozostają bez zmian. Lokalizacja naszego przemiennika jest współdzielona z zamieszkującymi tam ptakami, stąd trwają prace zmierzające do należytego zabezpieczenia przed uciążliwością naszych sąsiadów. Poniżej zdjęcia archiwalne z demontażu dotychczas pracujących urządzeń: http://sp7ptk.pl/index.php/galeria-foto/sr7pa/sr7pa-off?page=1#category

Fotorelacja z pikniku: http://www.piknik.krotkofalowcy.com.pl/fotorelacja.html

Field Day 2015 SSB: http://sp7ptk.pl/index.php/galeria-foto/polny-dzie-field-day/polny-dzie-2015

log HF0MK i HF0MK/7: http://sp7ptk.pl/index.php/hf0mk-clublog

Zapraszamy na naszą stronę: http://www.sp7ptk.pl/

Tomek SP7V

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.