PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

12 Mistrzostwa Świata IARU w Szybkiej Telegrafii HST

12 Mistrzostwa Świata IARU w Szybkiej Telegrafii HST

W dniach 9-13 września 2015 roku w miejscowości Ohrid w Macedonii odbyły się 12 Mistrzostwa Świata IARU w Szybkiej Telegrafii HST. W tym roku Polskę reprezentował jeden (! ! !) zawodnik Tadeusz Ciszewski SP1RKR w kategorii wiekowej „H”.

Pomimo tak nielicznej ekipy PZK, udało się uzyskać zadowalające wyniki oraz otarcie się o medal brązowy w konkurencji Morse Runner, w której nasz zawodnik uzyskał 4 miejsce. Przygotowania do zawodów były bardzo ciężkie i jak co roku pochłonęły sporo czasu na trening indywidualny. Decyzja o wyjeździe jednoosobowej ekipy nie była łatwa i została podjęta w ostatniej chwili. Pozostałym osobom, które miały stanowić ekipę Polski, sprawy służbowe uniemożliwiły wyjazd i reprezentowanie kraju. Na zawodach pojawiły się po raz pierwszy kraje, których reprezentanci nigdy wcześniej nie startowali jak: Kazachstan, Oman czy Kuwejt. Zawody składały się z 4 konkurencji - odbiór, nadawanie, program Morse Runner i program RUFZ. Miłym efektem zawodów było pobicie nowego rekordu świata w odbiorze tekstu mieszanego przez zawodnika z Białorusi. Siarhei Shviadko odebrał tekst mieszany z prędkością 250 zn./min (! ! !) .

Podczas zawodów tradycyjnie odbyło się posiedzenie grupy roboczej do spraw HST przy IARU. Na posiedzeniu zaprezentowane zostały dwie propozycje zorganizowania Mistrzostw HST w przyszłym roku. Propozycje zostały złożone z Polski i Omanu. Prezentację organizacji mistrzostw w naszym kraju przedstawił upoważniony przez Marka Kluza SP8BVN (przedstawiciela PZK w Grupie Roboczej HST przy IARU) Tadeusz Ciszewski SP1RKR. W wyniku głosowania organizatorem przyszłorocznych Mistrzostw HST-2016 będzie Oman. Miejmy nadzieję, że tym razem zostanie zorganizowana większa ekipa reprezentująca nasz kraj.

Strona zawodów: http://hst2015.org

Wyniki: http://hst2015.org/results/2015/HST_2015_Results.pdf

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów !

Źródło: OT22 PZK

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.