PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

PZK a Fundacja Organizacji Proobronnych

PZK a Fundacja Organizacji Proobronnych

Witam wszystkich odwiedzających stronę Lubelskiego Oddziału PZK,

W nawiązaniu do dyskusji na temat przystąpienia PZK do Formu Organizacji Proobronnych informuję, iż przekazałem na forum dyskusyjnym PZK informację, iż Lubelski Oddział Terenowy PZK (OT 20)  jest przeciwny wstąpieniu do Fundacji Organizacji Proobronnych (FOP).

W uzasadnieniu podałem, iż statut FOP jest w wielu miejscach niejasny, nie wiadomo jaki będzie rzeczywisty wpływ na organizacje zrzeszone  w nastepującychy sprawach:

  • wysokość składki na FOP,
  • możliwość podejmowania niezależnych decyzji przez organizacje zrzeszone (w tym PZK),
  • realizacja celów statutowych PZK,
  • prawo do niezależnego wyboru statutowych  organów PZK (zarządów, prezydium, komisji rewizyjnych, itd.).

Zwróciłem też uwagę, iż nie znane są reakcje IARU na taką decyzje PZK,  w skrajnym przypadku IARU może wykluczyć PZK z szeregów organizacji zrzeszonych.

Charakterystyczna też jest nieobecność w organizacjach zrzeszonych w FOP  Ligi Obrony Kraju - organizacji prooobronnej  o bardzo pozytywnej i długiej historii a także ochotniczych straży pożarnych, które są włączone w system/zadania obrony cywilnej.

Uważam,że PZK w obecnym czasie winno wspierać działania proobronne państwa ale bez narażania związku na nieznane jeszcze konsekwencje takiej przynależności. Rekomendowałem, aby Prezydium ZG PZK rozważyło możliwość uczestnictwa w FOP  naszej agendy EmCom.

W odpowiedzi na mój post Piotr SP2JMR odpowiedział, że to nie jest głosowanie ale ten głos weźmie pod uwagę.  Zobaczymy co z tego wyniknie.

W jednej z uchwał ZG PZK  jest zapisane iż przynależność do FOP będzie przedmiotem  opinii prawnej.  W moim odczuciu - na ile znam z praktyki przydatność opinii prawnej - nie wiadomo na jakie pytania ma odpowiedzieć opinia prawna.  Dlatego wnioskuję o bardzo powściągliwe działania wobec FOP.

Z poważaniem
Jerzy Kowalski, SP8HPW
Prezes Zarządu OT 20

Źródło: OT20 PZK

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.