PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Zawody o "PUCHAR POWIATU OSTROWSKIEGO"

Zawody & Dyplomy

Podczas jesiennego pikniku radiowego w Niedźwiedziu, organizowanego przez klub SP3POW, rozegraliśmy zawody krótkofalarskie na radiach ręcznych. Pomysł nie jest nowy, pochodzi bowiem z międzynarodowych obozów YOTA, a przywiozły go stamtąd nasze młode klubowiczki - Magda SQ3TGZ i Kasia SQ3TKA.

W zawodach wzięli udział wszyscy posiadacze ręczniaków. Zabawa była przednia i spodobała się do tego stopnia, że postanowiliśmy rozgrywać takie zawody nie tylko podczas naszych klubowych zlotów, ale regularnie przez cały rok, w turach miesięcznych. Ponieważ patronat nad zawodami objął Starosta Ostrowski, będą to "Zawody o Puchar Powiatu Ostrowskiego".

Zawody będą się odbywały w każdą przedostatnią sobotę miesiąca, od godziny 17:00 do 17:15 czasu lokalnego. Kolejna tura już 24 października.

Regulamin zawodów można znaleźć pod tym linkiem.

Na potrzeby spotkań terenowych lub szkolenia młodzieży, wystarczy uproszczony regulamin zawodów "podwórkowych" UKF na radiach ręcznych. Zachęcamy do modyfikacji tego regulaminu w ramach aktualnych potrzeb i preferencji organizatorów. Prosimy tez o wszelkie uwagi jakie mogą się nasunąć podczas przygotowań i startów w takich zawodach.

Info: Jarek SP3AYA

Nasz komentarz do regulaminu zawodów:

Inicjatywa jak najbardziej słuszna i to nie podlega dyskusji, ale ... no właśnie jest jedno małe ale. Koledzy jak tworzycie regulamin to dostosujcie go do prawa obowiązującego w Polsce. Możliwe, że za granicą naszego kraju takowa praca jest dopuszczalna ale w u nas niestety osoba nie posiadająca pozwolenia radiowego nie może samodzielnie nadawać. I nie jest to mój(nasz) wymysł, ani subiektywna interpretacja przepisów. To, że przyjęło się iż na pracę adepta pod opieką licencjonowanego nadawcy przymyka się oko nie oznacza że jest to zgodne z prawem. Ok, robimy tak bo szkolić w jakiś sposób trzeba, róbmy to ale nie wpisujmy takiego punktu w regulaminie. Jestem ciekaw jak po takim zapisie tłumaczycie adeptom pytanie z egzaminu które brzmi:

323. Czy po zdaniu egzamin na świadectwo operatora urządzeń radiowych można samodzielnie nadawać na radiostacji amatorskiej ?
a) można, ale pod nadzorem radioamatora posiadającego pozwolenie radiowe
b) nie można, ponieważ do używania radiostacji amatorskiej upoważnia jedynie pozwolenie radiowe
c) można bez żadnych ograniczeń

 

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.