PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Zaproszenie do udziału w drugiej odsłonie tegorocznej akcji dyplomowej "AWARD 1956"

Zaproszenie do udziału w drugiej odsłonie tegorocznej akcji dyplomowej "AWARD 1956"

Druga odsłona tegorocznej, zorganizowanej już po raz trzeci akcji dyplomowej "AWARD 1956", która potrwa na pasmach KF od soboty 17 października do niedzieli 25 października 2015 roku jest imprezą organizowaną przez uczniów szkół poznańskich, członków Szkolnego Klubu Krótkofalowców SP3PGR, mającą na celu poprzez pracę poznańskich i węgierskich krótkofalowców uczczenie pamięci ofiar i uczestników historycznych wydarzeń na ulicach Poznania i Budapesztu w roku 1956. Operatorzy klubowej stacji radiowej Organizatora będą pracowali pod okolicznościowym znakiem wywoławczym SN1956PW w ramach poznańskich obchodów 59. rocznicy wybuchu Powstania Węgierskiego. Akcja została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania, Ambasadora Węgier w Warszawie oraz polskich i węgierskich stowarzyszeń kombatanckich. Zgodnie z regulaminem akcji dostępnym tutaj, punkty do okolicznościowego dyplomu mogą przyznawać oprócz ww. stacji okolicznościowej operatorzy indywidualni oraz stacje klubowe pracujące z terenu aglomeracji poznańskiej (litery PX i PO wg programu dyplomowego PGA) oraz Budapesztu. Łączności z daną stacją w ramach tego programu dyplomowego można powtarzać w kolejnych dniach akcji lub w tym samym dniu innym rodzajem emisji. Za każde QSO/HRD ze stacją okolicznościową SN1956PW uczestnicy akcji otrzymują 20 pkt., ze stacją klubową - 10 pkt., a ze stacją indywidualną - 5 pkt. Warunkiem uzyskania dyplomu dla stacji polskich i węgierskich jest zebranie minimum 100 punktów (posiadane punkty z I etapu akcji, trwającej od 20 do 28 czerwca 2015 roku można zsumować), dla stacji z pozostałych krajów europejskich - 50 pkt., a dla stacji DX-owych tylko 30 punktów. Stacje, które w ramach akcji przyznają punkty poprzez nawiązanie co najmniej 56 QSO z pozostałymi uczestnikami akcji otrzymają dyplom specjalny Organizatora.

Serdecznie zapraszamy, w miarę posiadanego czasu wolnego do udziału w tej imprezie, szczególnie z uwagi na fakt, że aktywność krótkofalowców, szczególnie środowiska poznańskiego będzie jednym z kolejnych działań promujących w eterze historię tamtych dni, nie tylko jak pokazały późniejsze wydarzenia o znaczeniu lokalnym, ale również europejskim.

Źródło: OT08 PZK

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.