PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

SP9MOA na 5 Konferencji ARISS

SP9MOA na 5 Konferencji ARISS

17 października 2015 roku reprezentanci Niepołomickiego Klubu Krótkofalowców w składzie: Michał SQ9ZAYMariusz SP9HSQ, Andrzej SQ9MUP oraz Tymon wzięli udział w 5. Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce, która odbyła się w Ostrowie Wielkopolskim.

Spotkanie w Zespole Szkół Technicznych zorganizowały: Polski Związek Krótkofalowców, Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW oraz Grupa ARISS Polska.

W czasie konferencji, będącej elementem tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej, zajęto się przede wszystkim zagadnieniami łączności z Międzynarodową Stacją Kosmiczną; jej aspektami organizacyjnymi oraz technicznymi.

W trakcie Konferencji został wyświetlony film „Polska Rzeczpospolita Kosmiczna” obrazujący udział Polski i Polaków w projektach ESA.

W ostatniej części Tymon Kretschmer przedstawił prezentację pt. „Astronomia i astronautyka w Twojej szkole”, prezentując obecnym na konferencji nauczycielom atrakcyjne formy nauczania astronomii w placówkach szkolnych.

Z Konferencji wróciliśmy bogatsi o nowe informacje oraz doświadczenia, które pomogą nam w realizacji kontaktu ARISS w naszym Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym.

Źródło: SP9MOA

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.