PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Z wizytą w SP1PMY

Z wizytą w SP1PMY

21 października 2015 r. Myśliborski Klub Łączności PZK SP1PMY odwiedziły dzieci z V klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Brodach, które przebywają na turnusie w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu.

Czternastoosobowa grupa z opiekunami i wychowawcą Małgorzata Dmytruszkiewicz z zainteresowaniem słuchała krótkiego wykładu o krótkofalarstwie, który przedstawił Stefan SP1JJY. Miedzy innymi opowiadał o łącznościach kosmicznych z Międzynarodową Stacją Kosmiczną ISS przeprowadzanych przez klub SP1KMK z Nowogardu, ilustrując to pamiątkową koszulką. Później dzieci nawiązywały łączności przy pomocy zabytkowych wojskowych polowych aparatów telefonicznych. Niektóre po raz pierwszy usłyszały o alfabecie Morse'a. Pisały nim swoje imiona, a później próbowały nadawać je sztorcowym kluczem telegraficznym. Próbowały też swoich sił w nadawaniu lewą nogą, co zostało potwierdzone specjalnymi licencjami. Kilka osób usiadło za prawdziwą radiostacją i przeprowadziło w swoim życiu pierwsze łączności foniczne. Kilka spróbowało emisji cyfrowych. Z dumą odbierali dyplomy MY FIRST QSO. Trzeba dodać, że krótkofalarstwem próbowali zarazić: Mirek SQ1SNU, Kazik SQ1SOB i Stefan SP1JJY. Wierzymy, że to się udało i przynajmniej niektórzy z naszych gości połknęli bakcyla, i wkrótce dołączą do naszej krótkofalarskiej rodziny.

Źródło: SP1PMY

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.