PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

SP7PGK podczas Targów BoatShow

SP7PGK podczas Targów BoatShow

W dniach 20-22.11.2015 Polski Związek Krótkofalowców był reprezentowany przez Łódzki Klub PZK SP7PGK na Targach Żeglarskich BoatShow w Łodzi. Byliśmy aktywni na pasmach KF oraz 145&432MHz. Stoisko nasze obsługiwane było przez Krzysztofa SP7WME, Pawła SP7TEV, Zbyszka SP7MTU, Marcina SP7XIE i Przemka SP7VC. Ponadto Przemek SP7VC przeprowadził na Targach dwie prezentacje jak można wypoczynek żeglarski np: na Karaibach połączyć dodatkowo z takimi pasjami jak krótkofalarstwo czy wędkarstwo morskie. Miłym zaskoczeniem było dla nas odwiedzenie naszego stoiska przez kilku krótkofalowców którzy na dzień dzisiejszy nie są aktywni w eterze. Udzieliliśmy im stosownych informacji w jaki sposób mogą ponownie reaktywować się.

Również co cieszy odwiedziło nasze stoisko kilkunastu żeglarzy pragnących zainstalować sobie na jachcie czy katamaranie radio pracujące w paśmie fal krótkich. Wielu z nich przekonało się już iż łączności na UKF to tylko zasięg w promieniu kilkudziesięciu km a czasami potrzebna jest pomoc gdy byli ponad kilkaset km od najbliższej Mariny. Osoby te dostały od nas stosowne materiały oraz zaprosiliśmy je do zapisania się do naszego Związku.

Dzięki obecności na w/w Targach złapaliśmy bardzo ciekawy kontakt i zostaliśmy poproszeni o uczestnictwo w 2016 roku w dwóch imprezach plenerowych skupiających po około 300 osób. Poproszono nas o zainstalowanie radiostacji okolicznościowej a oprócz pokazów łączności o przeprowadzenie kilku prezentacji dla młodzieży celem "zaszczepienia” w niej potrzeby znajomości pracy na radiu UKF i KF w warunkach przebywania na oceanie czy w ramach kataklizmów jak powodzie, huragany czy trzęsienia ziemi.

Targi były dla nas bardzo owocne. Jesteśmy z nich zadowoleni.

Pozdrawiam
Przemek SP7VC

Źródło: OT15 PZK

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.