PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Redaktor Naczelny Świata Radio poleca

Redaktor Naczelny Świata Radio poleca

Antena Hexbeam SP7IDX. Ze względu na ograniczone możliwości przestrzenne oraz finansowe, krótkofalowcy dążą do zastosowana uniwersalnej i skutecznej anteny do pracy na wielu pasmach HF. Jedną z takich konstrukcji, która w ostatnio podbiła serca krótkofalowców na świecie, jest antena Hexbeam od kilku lat produkowana przez Waldemara SP7IDX.
Wprowadzenie do DMR. Profesjonalny system cyfrowej transmisji dźwięku zyskuje coraz więcej miłośników w świecie krótkofalarskim. Z tego względu zamieszczamy podstawowe informacje na temat standardu DMR. W artykule są opisane między innymi sieci, eksperymenty sieciowe, wyposażenie DMR, dostęp do przemiennika, protokół i pomosty między sieciami, a także radiostacje DMR.
Tuning transceivera HF bez modyfikacji sprzętowych. Większość transceiverów używana przez krótkofalowców, to urządzenia klasy popularnej, gdzie możliwości odbiornika z czasem okazują się niewystarczające. Rozwiązaniem może być dodatkowy odbiornik FDM-S2 włoskiej firmy ELAD. W artykule jest prezentowany pomysł ERcomER’a na SDR-owe usprawnienie radiostacji.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.