PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

RADAR - Radio dla Radioreaktywacji

RADAR - Radio dla Radioreaktywacji

Ogłoszony został regulamin zapowiadanego od dawna Konkursu RADAR - Radio dla Radioreaktywacji. Celem Konkursu im. Wacława Laskowskiego SP5JPB jest wyłonienie konstrukcji taniego urządzenia nadawczo-odbiorczego, przeznaczonego dla początkującego krótkofalowca. Konkurs jest organizowany przez Zespół Programu Radioreaktywacja wraz z przyjaciółmi Programu. W Konkursie może uczestniczyć konstruktor lub zespół konstruktorów - polski lub zagraniczny, który w określonym terminie dostarczy do Komisji Konkursowej projekt wraz z wymaganą dokumentacją.

Konkurs jest dwuetapowy: pierwszy etap ma być rozstrzygnięty podczas Zjazdu Technicznego Krótkofalowców Burzenin 2016 (drugi weekend września), natomiast drugi etap - w następnym roku. Nagroda główna 3000,- zł zostanie wręczona podczas spotkania krótkofalowców ŁOŚ 2017.

Wymagania konkursowe kładą nacisk na koszty produkcyjnego wykonania urządzenia, jakość dokumentacji oraz parametry techniczne, aby zapewnić jak najlepsze osiągnięcie zamierzonego celu konkursu.

Gorąco zachęcamy wszystkich konstruktorów do wzięcia udziału w tym konkursie. Naprawdę warto! Może nawet nie dla samej nagrody, która choć stosunkowo cenna, to znacznie cenniejsza jest idea wyłonienia konstrukcji taniego transceivera, przeznaczonego dla początkującego krótkofalowca. Jeśli w tę ideę włączy się duża liczba konstruktorów i organizacje krótkofalarskie, to w powiązaniu z Programem Radioreaktywacja, będzie szansa na faktyczne ożywienie i intensyfikację szkoleń krótkofalarskich w klubach, szkołach i innych środowiskach.

Wszystkie szczegóły regulaminu konkursu RADAR oraz internetowej zbiórki publicznej środków na nagrodę główną dostępne są na portalu Radioreaktywacji w zakładce Konkurs. Zapraszamy!

info: OT-01

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Ocenianie dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.
Proszę się zalogować lub zarejestrować, aby ocenić.

Brak ocen.