PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

WARD na antenie Polskiego Radia

WARD na antenie Polskiego Radia

W ramach Światowego Dnia Krótkofalowca młodzi krótkofalowcy z klubu SP5PRF z Międzyleskiej Radioreaktywacji wezmą udział w programie Polskiego Radia Dzieciom. Będą opowiadać swoim rówieśnikom o przygodzie z krótkofalarstwem. Audycja będzie transmitowana na żywo od godziny 08:00 w poniedziałek 18. kwietnia dostępna na kanałach cyfrowych. Zapraszamy do wysłuchania. http://moje.polskieradio.pl/OtherChannels/Radio_Dzieciom.aspx

Tomek SP5PY

RUSSIAN WW PSK Contest 2016 - SP1KYB

RUSSIAN WW PSK Contest 2016 - SP1KYB

Pierwsze miejsce !!!

Załoga Klubu SP1KYB w składzie Zbyszek SP1F, Waldek SP1NZ i Jurek SP1JON wygrała międzynarodowe zawody RUSSIAN WW PSK Contest 2016 w kategorii MOAB. Radioklub „NEPTUN” - SP1KYB to początek Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców. BSK - a przedtem Kołobrzeskie Stowarzyszenie Krótkofalowców, czyli KSK - powstało w 1995 roku i do chwili obecnej działa na terenie Kołobrzegu, Trzebiatowa i sąsiadujących miejscowości Jako Bałtyckie Stowarzyszenie Krótkofalowców. W naszych klubach zrzeszonych jest ponad 40–tu nadawców. Możemy się pochwalić wieloma indywidualnymi sukcesami naszych członków, ale i stacje klubowe udowadniają, że można osiągnąć zaskakująco dobre wyniki w zawodach klasy międzynarodowej niedysponując „kilowatami i polami antenowymi”. Przykładem niech będzie ostatnie osiągnięcie SP1KYB.

Załoga w składzie Zbyszek SP1F, Waldek SP1NZ i Jurek SP1JON wygrała międzynarodowe zawody RUSSIAN WW PSK Contest 2016 w kategorii MOAB. Ktoś zauważy, że to nic nadzwyczajnego, ale wziąwszy pod uwagę sprzęt i anteny (IC746, 100W, GP7 i LW41) to warto powiedzieć „sprawdzamy”. Cieszy nas ten wynik, który pokazuje, że jednak umiejętności operatorskie liczą się najbardziej!

Pozdrawiamy i zachęcamy do normalnego „krótkofalowania” – bez dopalaczy i bez antenowego dopingu.

Zbyszek SP1F


35 lat SP1KUB

35 lat SP1KUB

W miesiącu marcu 2016, a dokładniej 10-go rozpoczęła pracę radiostacja HF35Y. To znak okolicznościowy Kołobrzeskiego Radioklubu „NEPTUN” – SP1KYB. W tym bowiem roku obchodzimy jubileusz 35-lecia jego powstania. Radioklub „NEPTUN” powstał w 1981 roku z inicjatywy kołobrzeskich krótkofalowców kol. Zbyszka Kaźmierczaka SP1EUS, Artura Graczyka SP1MHS, Romualda Dorobisza SP1DMD, Waldka Wielesiuka SP1NQA i Zbyszka Kornasia SP1MHR. Zezwolenie na pracę w eterze uzyskał 7 sierpnia 1981 roku jednocześnie otrzymując znak SP1KYB. Pierwszą łączność przeprowadził Zbyszek SP1EUS w dniu 19.09.1981 r. na CW ze stacją SP6BLV kol. Andrzejem z Głogowa. Trzydziestopięcioletni okres amatorskiej działalności na pasmach krótkofalarskich (KF i UKF) to około 40 tysięcy QSO, czyli łączności ze wszystkimi kontynentami Świata, udział w zawodach krajowych i zagranicznych, ogromna ilość  dyplomów To dziesiątki młodych i starszych pasjonatów krótkofalarstwa, którzy w corocznie organizowanych egzaminach uzyskali pozwolenia na pracę w eterze.

Więcej pzreczytasz na stronie: www.bsk.kolobrzeg.pl

SP9YFF - info

SP9YFF - info

Od dnia dzisiejszego 05.04.2016, biorąc pod uwagę brak przestrzegania zasad fair-play, zasad HAM SPIRIT'u, szczególną odporność na sugerowane zmiany i sugestie programowe, brak poszanowania, nasza grupa po przeprowadzeniu ponad 185 tyś. zielonych qso z ponad pięciuset obiektów WWFF/SPFF, ogranicza działalność w programie WWFF/SPFFF i przestaje być ona głównym celem naszej działalności.

Źródło: SP9YFF

Dyplom - Na straży nieba

Dyplom - Na straży nieba

Bardzo prosty do zrealizowania dylom "Na straży nieba" - jeszcze tylko w dniu jutrzejszym 10.04.2016r. Wystarczy przeprowadzić 6 QSO ze stacjami R102PWO, R100IA, R1961GP, R1961AG na różnych pasmach. Szczegóły na stronie: http://afaru.hamlog.ru/diplom/.

Źródło: Andrzej SP8FNA

Klub SP6PYP zaprasza

Klub SP6PYP zaprasza

...na doroczne spotkanie w Janikowie, jak zwykle w tydzień po zawodach SPDX-Contest. V Spotkanie Techniczne DOT PZK odbędzie się 10 kwietnia (niedziela) od godz. 11:00 w świetlicy wiejskiej Janikowa. Spotkanie ma charakter towarzysko-techniczny: porozmawiamy o zawodach, antenach, nowych TRX-ach. Będą obecni Delegaci DOT na Krajowy Zjazd PZK, Zarząd DOT, a także oddziałowy QSL Manager. Jak zwykle panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Janikowie przygotują smaczne przekąski: coś na ciepło oraz pyszne ciasta.

Spotkanie organizowane jest przez bystrzycki Szkolny Klub Krótkofalowców "Antenka" SP6PYP, który zaprasza wszystkich dolnośląskich krótkofalowców do Janikowa, na V Spotkanie Techniczne DOT PZK 2016!

Źródło: OT01, info: SQ6PWJ

Kurs krótkofalarski

Kurs krótkofalarski

Odbyły się już trzy spotkania kursu krótkofalarskiego, który rozpoczął się 17 marca br. Według harmonogramu ma się odbyć 8 spotkań, w tym jedno w plenerze. Kurs zakończy się 5 maja br. egzaminem we wrocławskim Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.

W kursie bierze udział 25 uczestników/uczestniczek. Materiały z kursu oraz dodatkowe pliki zamieszczane są na wirtualnym dysku i dostępne dla wszystkich. Do kursu można przystąpić w każdej chwili, wystarczy wysłać zgłoszenie uczestnictwa do Kuby SQ6NEJ albo na adres OT-01.

Źródło: OT01, info: SQ6NEJ