PZK
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
facebook google+ KONTAKT SZUKAJ
SP7PKI

FORUM KRÓTKOFALARSKIE SP7PKI
NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE
PZK RadioReaktywacja SP9JPA Emisje Cyfrowe

Zachęcamy wszystkich do współtworzenia portalu. Wszelkie informacje, wydarzenia, nowinki techniczne przesyłajcie drogą mail-ową info@pzk.info.pl lub umieszczajcie w formie news-a.

Dyplom - XXIII Parada Parowozów

Dyplom - XXIII Parada Parowozów

Już po raz czwarty Wolsztyński Klub Krótkofalowców wydaje dyplom z okazji wolsztyńskiej Parady Parowozów. W tym roku będzie to już dwudziesta trzecia Parada. Odbędzie się ona w sobotę 30 kwietnia. Serdecznie zapraszamy całą brać krótkofalarską na Święto Parowozów do Wolsztyna oraz do zdobywania dyplomu.

REGULAMIN: http://www.sp3pwl.pl/dyplom/

WSTĘPNE INFORMACJE http://parowozowniawolsztyn.pl/news/215

Źródło: Piotr SQ3JPV

Komunikat PZK 06.04.2016

Informacje PZK

Na stronie PZK pojawił się cotygodniowy komunikat Prezesa. Przeczytamy m.in. o:
1. Kolejna 3. tura konsultacji w MC
2. P5/3Z9DX North Korea - ekspedycja uznana przez DXCC ARRL
3. Zjazd wyborczy Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej PZK - SPEmCom oraz szkoleniowy Specom
4. Wyprzedaż sprzętu demobilowego
5. Informacja Komisji Finansowej
6. Prezydium ZG PZK przypomina
PZK Komunikat - bezpośredni link do komunikatu.

SP DX Contest 2016

SP DX Contest 2016

To już w tą sobotę 02.04.2016 start najważniejszych zawodów w SP. 24 godziny zabawy w której to stacje polskie będą poszukiwane przez krótkofalowców z całego świata. Zapoznajcie się z regulaminem i sprawdźcie swój sprzęt.

Redakcja pzk.info.pl

1050 lecie Chrztu Polski

1050 lecie Chrztu Polski

Trwają przygotowania do akcji dyplomowej 1050-lecie Chrztu Polski.

Portal akcji dyplomowej został przygotowany przez Romana SQ2RH. Portal jest dwujęzyczny: w języku polskim i angielskim. Roman SQ2RH "tradycyjnie" już zajmuje się portalami akcji okolicznościowych i specjalnych (Euro-2012, 85 lat PZK i 90 lat IARU). Managerem dyplomu 1050-lat Chrztu Polski jest Hubert Marcinek SP9MDY. Strona akcji.

"W skrócie. O naszej akcji radiowej.

Bardzo istotnym wydarzeniem w historii Polski był niewątpliwie fakt przyjęcia przez ówczesnego władcę Polski Księcia Mieszka I Chrztu w 966 r. Data ta uznawana jest za początek istnienia państwa polskiego. Mieszko I przyjmując chrzest w 966 r. zapewnił państwu polskiemu miejsce wśród państw chrześcijańskiej Europy, tym samym zabezpieczając je przed przymusową chrystianizacją, wydarzenie to przyczyniło się także do wewnętrznego zespolenia państwa.

Dla uczczenia tego wielkiego wydarzenia - w 1050. rocznicę Chrztu Polski grupa polskich krótkofalowców i Polskiego Związku Krótkofalowców - postanowiła zorganizować w dniach od 1 do 30 kwietnia 2016 roku akcję radiową w której to za przeprowadzenie łączności ze stacjami okolicznościowymi organizatora zdobyć będzie można pamiątkowy dyplom okolicznościowy.

Serdecznie zapraszamy międzynarodową społeczność krótkofalarską do udziału w naszej akcji radiowej.

Zespół organizacyjny"

Komunikat PZK 09.03.2016

Informacje PZK

Na stronie PZK pojawił się cotygodniowy komunikat Prezesa. Przeczytamy m.in. o:
1. Spotkania uzgodnieniowego nie będzie
2. Poszukiwani krótkofalowcy do współpracy ze szkołami
3. Radio dla Radioraektywacji
4. Ognisko w lasku na Bemowie 2016
5. Porozumienie z fundacją
6. Po Walnym Zebraniu Olsztyńskiego OT PZK
7. Walne Zebranie Łódzkiego OT PZK
8. Wielki sukces Stanisława SP6JOE
9. Anteny KF
10. Zaproszenie do zawodów "Jarosławskich"
PZK Komunikat - bezpośredni link do komunikatu.

RADAR - Radio dla Radioreaktywacji

RADAR - Radio dla Radioreaktywacji

Ogłoszony został regulamin zapowiadanego od dawna Konkursu RADAR - Radio dla Radioreaktywacji. Celem Konkursu im. Wacława Laskowskiego SP5JPB jest wyłonienie konstrukcji taniego urządzenia nadawczo-odbiorczego, przeznaczonego dla początkującego krótkofalowca. Konkurs jest organizowany przez Zespół Programu Radioreaktywacja wraz z przyjaciółmi Programu. W Konkursie może uczestniczyć konstruktor lub zespół konstruktorów - polski lub zagraniczny, który w określonym terminie dostarczy do Komisji Konkursowej projekt wraz z wymaganą dokumentacją.

Konkurs jest dwuetapowy: pierwszy etap ma być rozstrzygnięty podczas Zjazdu Technicznego Krótkofalowców Burzenin 2016 (drugi weekend września), natomiast drugi etap - w następnym roku. Nagroda główna 3000,- zł zostanie wręczona podczas spotkania krótkofalowców ŁOŚ 2017.

Wymagania konkursowe kładą nacisk na koszty produkcyjnego wykonania urządzenia, jakość dokumentacji oraz parametry techniczne, aby zapewnić jak najlepsze osiągnięcie zamierzonego celu konkursu.

Gorąco zachęcamy wszystkich konstruktorów do wzięcia udziału w tym konkursie. Naprawdę warto! Może nawet nie dla samej nagrody, która choć stosunkowo cenna, to znacznie cenniejsza jest idea wyłonienia konstrukcji taniego transceivera, przeznaczonego dla początkującego krótkofalowca. Jeśli w tę ideę włączy się duża liczba konstruktorów i organizacje krótkofalarskie, to w powiązaniu z Programem Radioreaktywacja, będzie szansa na faktyczne ożywienie i intensyfikację szkoleń krótkofalarskich w klubach, szkołach i innych środowiskach.

Wszystkie szczegóły regulaminu konkursu RADAR oraz internetowej zbiórki publicznej środków na nagrodę główną dostępne są na portalu Radioreaktywacji w zakładce Konkurs. Zapraszamy!

info: OT-01

Międzylesie - spotkanie pod hasłem "Uczmy się uczyć!"

Międzylesie - spotkanie pod hasłem "Uczmy się uczyć!"

W sobotę 20 lutego b.r. odbyło się w Warszawie (Międzylesie) spotkanie pod hasłem "Uczmy się uczyć!", dotyczące metod i sposobów szkoleń krótkofalarskich - dzieci, młodzieży i dorosłych.

Spotkanie, zaplanowane podczas panelu dyskusyjnego na Zjeździe Technicznym Krótkofalowców w Burzeninie we wrześniu 2015, zostało zorganizowane przez grupę osób z programu Radioreaktywacja, pod przewodnictwem Pawła Włodarczyka SQ5STS. Ponad 40 uczestników spotkania wysłuchało prezentacji i wykładów, przygotowanych przez realizatorów programu Radioreaktywacja oraz przedstawicieli klubów organizacji krótkofalarskich: PZK, harcerskich i niezrzeszonych.

Wszystkie wystąpienia były ciekawe, jednak największe zainteresowanie wzbudziły prezentacje: Tomasza Wróblewicza SP5XO - "Programy i metodologia szkoleniowa ARRL", Marcina Marciniaka SP5XMI - "Jak propagować krótkofalarstwo w mediach?" oraz Wojtka Bielaka SQ9PBS, który przedstawił skuteczne metody działań szkoleniowych krakowskiej grupy związanej z Hackerspace Kraków i klubem SP9KGP. Wśród prelegentów byli również przedstawiciele PZK: Jerzy Gomoliszewski SP3SLU przedstawił działania organizacji członkowskich IARU w zakresie szkoleń i pracy z młodzieżą, natomiast Piotr Skrzypczak SP2JMR omówił pokrótce działania PZK w tym zakresie.

Żywe zainteresowanie władz PZK problematyką spotkania w Międzylesiu podkreślał również fakt obecności Prezesa PZK Jerzego Jakubowskiego SP7CBG oraz prezesów oddziałów terenowych m.in. OT-01 (3Z6AEF), OT-09 (SP2HQY), OT-50 (SP9MRN), OT-73 (SP5ELA). Wśród uczestników spotkania byli również obecni członkowie klubów harcerskich, grup nieformalnych (Hackerspce Kraków, HomeMade Group) oraz innych organizacji (OPOR/FOPOR).

W drugiej części spotkania zaprezentowane zostały praktycznie efekty krótkofalarskiej działalności szkoleniowej w międzyleskiej szkole. Młodzi członkowie szkolnego radioklubu, wychowankowie programu Radioreaktywacja, demonstrowali swoje umiejętności w pracy na pasmach amatorskich. Po zakończeniu części oficjalnej spotkania, odbyła się narada grupy roboczej przygotowującej ostateczne zasady i warunki konkursu na "Radio dla Radioreaktywacji". Ustalono kalendarium działań oraz wstępny skład Komisji Konkursowej. Obecnie trwają prace nad regulaminem konkursu - szczegóły zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Przebieg spotkania był bezpośrednio transmitowany w Internecie, a nagrany film wraz z kompletem materiałów z prezentacji i prelekcji oraz materiały uzupełniające ma być ogólnie dostępny na stronach internetowych Radioreaktywacji. Szersza relacja ze spotkania ukaże się w miesięczniku "Świat Radio".

info/foto: Waldemar Sznajder, 3Z6AEF